Üheteistkümnes nädal

Loomaaia hallhüljestel on pulmad täies hoos.

Talve lõpp on hülgepoegade sündimise ja hüljeste paaritumise aeg. Sel nende loivaliste jaoks väga erilisel aastaajal pööratakse neile ka rohkem tähelepanu ning igal aastal 22. märtsil tähistatakse üle ilma rahvusvahelist hülgepäeva.

Tallinna loomaaed ootab loomasõpru hülgepäeva tähistama juba sel laupäeval, 17. märtsil kell 13. Hülgetiigi äärde kogunenud huvilised saavad kuulda, milliseid hülgeid võib kohata meie rannikuvetes ja kuidas neil läheb. Loomaaia hallhülged Lielu ja Lätipoiss saavad tähtpäeva puhul ka kostitust, et neil aga on pulmad täies hoos, ei pruugi nad maiuspaladest välja teha.

   

Vaata hülgepäeva galeriid ja videot.

Loomaaia liigikaitselaboris alustati ettevalmistusi naaritsate sigimishooajaks: paaritumisvalmiduse kindlaksmääramiseks võeti neljapäeval esimene nõreproov 13 loomalt, kellelt tänavu järglasi loodetakse saada.

Haudumise lõpusirgele jõudnud habekotkaid viimastel nädalatel ööpäev läbi kaamera vahendusel pingsalt jälginud loomaaednikud märkasid teisipäeva hommikul, haudumise 52. päeval emalindu muna pesa põhja matmas. Muna toodi kohe pesast alla, kuid tibu munas oli juba surnud.

Sõraliste majas on juurde sündinud kuus kodukitse tallekest. Teisipäeval sai esimese munaga maha juba teine raisakotkapaar. Niidu-nösuhanede paar aga lasti linnutiikidele patseerima.

Elevandimaja ekspositsiooni kolisid kolm Aafrika päritolu hulginisa-rotti, kel nisasid üle 20 ja pesakonnad seetõttu päris suured. Neljapäeval paigutati kullimäe ekspositsiooni paar nädalat tagasi Soomest saabunud uus vöötkakupaar.

Nädala keskel sulaks läinud ilm äratas üles esimese kärnkonna, kes talve paksunahaliste maja põranda all mööda oli saatnud. Elevandiboksis õue pääsemist oodanud kahepaikne suunati tagasi põranda alla kevadisemat ilma ootama.

Jääkarud aga naudivad külma tagasitulekut ja möllavad teineteise võidu jääkülmas vees.

Kesknädalal sõitsid noored ilvesepoisid Hektor ja Tsester oma uude elupaika Taani Aalborgi loomaaeda.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-17

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Meistri, Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 16, 26, 27, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside