Üheksas nädal

Sel laupäeval alustab loomaaed koos loomaaia sõpradega heategevuskampaaniat amuuri tiigritele uue kodu rajamiseks. Keskpäeval keskkonnahariduskeskuses põnevate tegevustega alguse saav sündmus viib huvilised ka tulevase tiigrioru asupaika, kus avatakse tiigriskulptuur, mille autoriks on Marta Liisa Koit. Kõigile tiigrikostüümis saabuvatele külastajatele on loomaaia pilet sel päeval poole soodsam.

   

Tuleva nädala neljapäeval loomaaia keskkonnahariduskeskuses aset leidval kohvikuõhtul aga kõneleb loodusemees ja fotograaf Hendrik Relve nabamaade – Arktika ja Antarktika – looduselamustest.

Alates märtsikuust on loomaaia kassad avatud kella viieni, jalutada võib loomaaias kuni kella seitsmeni õhtul.

Sõraliste majas hakkasid lisaks hollandi kääbuskitsedele poegima ka india rippkõrvkitsed. Ilmavalgust nägid ka tumedat karva alpaka ja veel üks aksishirvevasikas.

Troopikamaja ekspositsiooni pandi välja Aafrika ja Aasia päritolu kõrbetirtsude pisike parv. Maisimaod elevandimajas pidasid pulmi. Liigikaitselaboris ja linnutiikidel on märgatud tiirutamas kanakulli, kes kajaka ja vabalt elava sinikaelpardi õnneks võttis.

Teisipäeval saabusid loomaaeda kolm vöötkakku Soomest: üks Ähtäri loomapargist ja kaks Korkeasaari loomaaiast.

Eesti vabariigi sünnipäeval külastas loomaaeda üle 4700 loomahuvilise. Ka jääkarude öö meelitas vaatamata krõbedale külmale ja lõõtsuvale tuulele kohale koguni 130 pileti lunastanud külastajat.

EV100 juubeli eelsel nädalal õnnestus loomaaia esindajail külastada Soomes asuvat Ähtäri loomaparki ja uudistada Soome100 raames sinna elama kolinud kaht noort hiidpandat.

Loomaaia ja SA Lutreola juures tegutsevate vabatahtlike heategevuslikku amuuri leopardi ja amuuri tiigri looduslike asurkondade kaitse toetamist möödunud aastal tunnustati kuldse sertifikaadiga. Ohustatud liikide kaitse toetamisest loe täpsemalt siit.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-17

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Meistri, Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 16, 26, 27, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside