Tule loomaaia sünnipäevale teisipäeval, 25. augustil!

Tallinna loomaaed peab 25. augustil oma 76. sünnipäeva, mis on mitmesuguste loodushariduslike tegevustega täidetud. Päeva programm on koondunud põhiliselt lääneväravas asuvasse keskkonnahariduskeskusesse, kus võib kuulata Aleksei Turovski loengut looduse imedest, käia laste loomaaias, osaleda looduskooli õpitubades ja end huviringidesse kirja panna, määrata seeni või nahkhiiri tundma õppida. Sünnipäeval pääsevad eelkooliealised loomaaeda tasuta ja kõik teised 2-eurose soodushinnaga.

Haridusprogramme tutvustavad ka Keskkonnaameti keskkonnahariduse spetsialistid, kes toovad loomaaeda keskkonnahariduse bussi, tutvustavad veeloomi ja teevad katseid.

Karu kohviku lähistele sätib end Eesti Mesinike Liit, kus oma ala asjatundjate käest saab mesindusalast nõu küsida ja ühiseluliste putukate pereelu klaastarus jälgida. Soovi korral saab näha ka loomaaialoomade söötmist – hallhülgeid toidetakse kell 13 ning veelinde kell 10 ja kell 14.

Loomaaia sünnipäeval esinevad Bel Canto laulustuudio lapsed Kaie Külasepa juhendamisel. Kohal on Tallinna keskraamatukogu, et lastega koos loomajutte lugeda, meisterdada ja mängida. Neile, kes maailma puuvõradest vaadata tahavad, on heaks võimaluseks Veskimetsa rajatud zoo seikluspargi külastamine.

Hariduspäeva lõpetab nahkhiireõhtu looduskooli saalis, kus lendavaid imetajaid tutvustab ja nahikuraamatut jagab zooloog Matti Masing. Koos vaadatakse loodusfilmi ja minnakse pimeduse saabudes  nahkhiireretkele loomaaeda. Kodulehel eelregistreeritud retkekohad on peaaegu täis saanud, küll aga mahub loengule veel palju huvilisi.

Kassad on avatud kella 9 kuni 19, loomi saab uudistada kuni kella 21, laste loomaaed töötab kella 10 kuni 19, sise-ekspositsioonid on sünnipäeval suletud. Loomaaia täpsem sünnipäevaprogramm on siin.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-17

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Meistri, Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 16, 26, 27, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside