Seitsmes nädal

Idamaade kalendri järgi neljapäeva öösel alanud kollase maakoera aasta puhul tasub nüüd ka loomaaia koerlased üle vaadata. Seda enam, et veebruari lõpuni saab Rocca al Mare keskuse ostutšekiga loomaaia pileti lausa poole soodsamalt lunastada.

Praegu on loomaaia ekspositsioonis neli liiki koerlasi. Kõige silmatorkavam on kõrgejalgne ja rebasekarva lakkhunt, Lõuna-Ameerika ohulähedane koerlane, keda hülgetiigi vastas aedikus majesteetlikult ringi jalutamas võib näha. Seal elab paar: punakama kasukaga ja veidi väiksem Kingas ning heledama karvastikuga Anna.

Piisonite vastas väikekiskjate kompleksis näeb Aasia stepi- ja poolkõrbeasukatest korsakeid Rudist ja Ritat teineteise võidu saaki liiva sisse või lumme kaevatud aukudesse peitmas või omavahelisi asju klaarimas.

Karumaja otsa juures võib keskpäeva päikese soojuses kohata uniseid kährikuid Zitat ja Gitat. Kaug-Idast pärit liigina inimese abiga Euroopas kanda kinnitanud kährik on ainus koerlane, kes taliuinakusse langeb, kuid loomaaias siiski toidukordi vahele ei jäta. Toredaks üllatuseks meisterdasid talitajad kährikutele lumememme.

   

Karumaja teise otsa juures saab piiluda maailma levinuimat ja arvukaimat kiskjat punarebast, seal elab väle rebasepoiss Sem. Kuid rebaseid elab loomaaia metsatukkades ka vabalt. Praegu on rebastel jooksuaeg ja jäljeread lumel võivad jutustada nii mõndagi, kui osata märgata.

 

Keskpäeval järjest soojemalt paitav veebruaripäike toob kevade tasapisi hinge. Nädal algas lumeleopardide pulmadega, paaritumist märgati nii esmaspäeval kui teisipäeval. Pulmi peavad ka kaeluskotkad ja raisakotkad. Niidu-nösuhaned, kes soo jätkamiseks vajavad vaba vett, ajasid asja ära veenõus, sest linnutiigid on jääkaane all kinni.

Poegimisega tegid algust hollandi kääbuskodukitsed: möödunud reedel nägi ilmavalgust üks, esmaspäeval kaks ja teisipäeval veel üks talleke. Ringikujulise ekspositsiooni kaljukotkapaar sai teisipäeval maha esimese munaga.

Isegi elevandiemandad Fien ja Draay unustavad end õue päikese kätte unelema.

 

Reede õhtupoolikul avati Rocca al Mare keskuse ees pidulikult Tiiu Kirsipuu kollase koera jääskulptuur. Jagades jääskulptuuri fotot Rocca al Mare keskuse Facebooki-lehel toetad Tallinna loomaaia asukaid.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-17

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Meistri, Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 16, 26, 27, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside