Tule reedel, 12. augustil loomaaeda rahvusvahelist elevandipäeva tähistama!

aafrika savannielevandid Draay_Carl_Fien_foto Inari LeimanTallinna Loomaaia kolm londilist, Aafrika savannielevandid Carl, Fien ja Draay saavad sel päeval rohkelt tähelepanu. Tegevusi jätkub nii elevandimaja juures kui keskkonnahariduskeskuses alates kella 14 kuni 19.

Aafrika savannielevandid kuuluvad maailma suurimate maismaaimetajate hulka. Need londiliste seltsi ja elevantlaste sugukonna esindajad on looduses enim ohustatud inimese poolt, kes on laiendanud omi valdusi, rikkunud ökoloogilise tasakaalu ja killustanud elevantide elupaigad. Samas on jätkuvalt suurimaks probleemiks ka elevandiluu jahtijad, kes võhkade kättesaamiseks ei tagane tapatööst.

Rahvusvahelist elevandipäeva tähistatakse aastast 2012, et rääkida Aasia ja Aafrika elevandi olukorrast ja probleemidest ning katsuda leida lahendusi.

Päeva kava on järgmine:

14:00 elevandid on toiduotsingul oma aedikus, kuhu on maetud ja peidetud sööta

maius elevantideleNB elevandisõbrad! Kui soovite meie kolmele elevandile midagi söödavat kaasa tuua, siis nüüd on selleks suurepärane võimalus. Elevandid armastavad apelsine, arbuuse, meloneid, rosinaid ja pähkleid. Kindlasti vaata pakendilt, et kuivatatud puuviljad ja pähklid oleksid ilma säilitusainete ja lisanditeta. Rosinaid, millel on lisandiks juurde märgitud taimeõli, võib tuua.
Väga teretulnud on värsked kodused aiasaadused ja täistera kaerahelbed.
Toidumoona võtame loomaaia läänevärava (Ehitajate tee 150) kassas vastu 12. augustil kella 12.30ni, siis jääb meil piisavalt aega maius elevandiaedikus ära peita.


14:30
elevantide vaatetornis räägib elevandi hambavalust keskkonnahariduskeskuse metoodik Darja Zubareva (eesti keeles)

15:00 sama vene keeles

16:00 keskkonnahariduskeskuse fuajees toimub lasteraamatu “Seitse väikest elevanti” esitlus, kus lastekirjanik Tia Navi räägib raamatu väikestest elevantidest ja näidatakse filmiklippi; lapsed saavad joonistada oma elevandi ja kuulata loomaaia hariduskeskuse töötaja Kertu Namsingu juttu Tallinna loomaaia londilistest

17:00 elevantide aediku juures räägib zooloog Mati Kaal Aafrika elevantidest

18:00 elevantide rõõmuks kõlab Lõuna-Aafrika traditsiooniline ja kaasaegne muusika

18:30 elevandid lähevad elevandimajja, kus neid ootab õhtune dušš enne öörahu kell 19, mil elevandimaja suletakse

Loomaaia kassad on avatud nii põhja- kui lääneväravas kella 9-19, siseekspositsioonid on lahti kella 10-19, loomaaed suletakse kell 21.

Keskonnahariduskeskus asub loomaaia lääneväravas Ehitajate tee 150.

Praegu on hea ühineda veel septembri lõpuni kestva loomaaia lojaalsusprogrammiga, mis võimaldab sel perioodil soodsamalt loomaaia korduvkülastamist. Vaata täpsemalt siit.

 

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-17

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Meistri, Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 16, 26, 27, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside