Rahvusvaheline jääkarupäev Tallinna loomaaias

Veebruarikuu viimasel reedel, 27. 02.2015 tähistatakse Tallinna loomaaias rahvusvahelist jääkarupäeva.

Loomaaia keskkonnahariduskeskuses (Ehitajate tee 150) avab kell 16 uksed jääkaruklass, kus lapsed saavad ülevaate Tallinna loomaaias elanud jääkarudest, võivad katsuda ehtsat jääkarukarva, uudistada maailma suurima maismaakiskja hambaid, täiendada teadmisi polaaralade asukatest, neid ohustavatest teguritest ja sellest, mida võib igaüks teha olukorra muutmiseks.

Keskkonnahariduskeskuse fuajees saab uudistada Arktika põliselanike eluaseme – iglu koopiat, mille loomaaiasõbrad TLSSist meisterdasid jääkarupäevaks Estplast Tootmine OÜ poolt kingitud penoplastist.

Saalis näidatakse kell 17 Uwe Andersi filmi „Venemaa loodus – Arktika“ (Saksamaa 2009). Venemaal on arktilisi alasid rohkem kui ühelgi teisel maailma riigil: lõputu jääkõrb ja tundra laiub Valgest merest Tšukotkani. Jääkarud kogunevad suve algul Wrangeli saarele ootama morskade saabumist, Valges meres on grööni hüljeste ja valgevaalade kasvandused. Matsalu Loodusfilmide Festivalil linastunud film on ingliskeelne ja kestab 44 minutit.

Kohvikuõhtul keskkonnahariduskeskuse fuajees kell 18 kõneleb loomaaednik Vladimir Fainštein oma kunagistest ja polaarrändur Timo Palo oma hiljutistest läbielamistest jääväljadel ja kohtumistest Arktika peremehega. Vaetakse ka kliimamuutuste teemat. Meenutusi ja muljeid ohjab ja suunab Tiit Maran.

Muusikalise poole eest hoolitseb DWAN, Mats-Laes Nuter ja tema bänd.

Ürituse korraldamise paremaks läbiviimiseks palume üritusest osavõtuks registreeruda siin: http://goo.gl/forms/0AUr5PV6wb

Osavõtutasu 2€, tasuda saab kohapeal läänevärava kassas sularahas või kaardiga.

jääkarukohvik-new

Koostöös EAZA ja teiste Euroopa loomaaedadega osaleb Tallinna loomaaed ka rahvusvahelises Pole to Pole kampaanias, mille eesmärk on teavitada loomaaiakülastajaid Arktika- ja Antarktika-asukate seisundist ning näidata, mida iga inimene ise saab teha olukorra paremaks muutmiseks.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-17

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Meistri, Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 16, 26, 27, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside