CL280NX22D-MH
★★★★★ 4.9 23 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by loomaaed.ee
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 18
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
  • Torque Adjustment Range: 40 - 280 Nm
  • Minimum scale: 6.8 ft (2.00 Nm)
  • Total Length: 25.8 inches (655 mm)
  • Compatible replacement heads: (SH, RH, QH, HH, DH, RQH) 22D
  • Torque accuracy: ±3%. Load direction: Right
Color シルバー
Brand Name Tohnichi
Head Style Hex
Unit Count 1 Count
Item Length 655 Millimeters
Item Torque 280 Newton Meters
Item Weight 1.6 Kilograms
Finish Types Powder Coated
Manufacturer Tohnichi
Model Number CL280NX22DMH
Material Type Metal
Operation Mode Mechanical
Package Quantity 1
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.9 out of 5
★★★★★
23 ratings | 9 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
89% (20)
4 stars
1% (0)
3 stars
0% (0)
2 stars
0% (0)
1 star
10% (2)