Kuueteistkümnes nädal

Musträstas lõkerdab ennastunustavalt elevantide kose äärise otsas. Loomaaed on täis linnulaulu. Metsa all õitsevad sinililled, ka esimesed ülased pistavad juba ninad välja, peenras aga lisavad värviilu kollased ja lillad krookused.

Sel pühapäeval kell 11–18 tähistatakse loomaaias naaritsapäeva. Euroopa naarits on väljasuremisohus olev väikekiskja, keda loomaaias paljundatakse liigikaitse eesmärgil, et lasta vabadusse kaitsealadel.
   
Toimuvad ekskursioonid naaritsate paljunduskeskusesse loomaaia liigikaitse laboris, saab uurida naaritsate toitumist, raadiosaatjaga naaritsat jahtida, panna end proovile mälumängus ja palju muud põnevat. Välja kuulutatakse ka joonistusvõistluse „Eesti 100 naaritsat“ võitja. Naaritsapäeva kava siin.
Vaata naaritsapäeva galeriid.

Maailmale 12 amuuri leopardi kutsikat kinkinud emaleopard Darla sai teispäeval 14-aastaseks. Ta elab praegu, peale oma kaasa ja kutsikate isa Freddi siit ilmast lahkumist, külastajate eest varjatult karumaja tagumises aedikus.

Jääkarud Friida ja Aron pakuvad jätkuvalt lastele ja ka täisinimestele vaimustavaid elamusi, tehes vee all vaateklaasi ees piruette.

Õueaedikutesse pääsesid must-toonekured. Veelinnutiikidel peavad pulmi haned. Kanada lagledel on pesas esimesed kaks muna. Tiigiveel märgati mängimas vabalt elavat luitsnokk-pardi paari.

Teisipäeval sündis esimene talleke siberi kaljukitsedel, neljapäeval nägi ilmavalgust miiluvasikas.

Pühapäeva öösel surnud poja ilmale toonud heledat karva kaksküürkaamel Buduur saab ravi ja kosub eraldusaedikus. Pea seitse kuud söömisest keeldunud kuningpüütonile tehti kesknädalal sundsöötmist.

Euroopa loomaaiadirektorite igaaastasel kokkusaamisel Belgia Kuningriigis Antwerpenis pidas Tallinna loomaaia direktor Tiit Maran neljapäeval ettekande CITESi (loodusliku loomastiku ja taimestiku ohustatud liikidega rahvusvahelise kaubanduse konventsiooni) ja Euroopa loomaaedade kogukonna võimalikest koostöövormidest.

Keskkonnaameti ja Haridusameti toel istutasid Tallinna lasteaedade lapsed reedel koos abilistega loomaaeda 100 toredat puud: rumeelia mände, serbia kuuski, palsaminulge, kaljumände, lehiseid, kuuski ja robiiniaid. Oma puu paremaks kasvamiseks valmistas iga lasteaed ette loitsu. Sündmus toimus Tallinna alusharidus 100 raames. Vaata pildigaleriid Tallinna Keskkonnaameti Facebookis. Puudeistutamise galerii ka loomaaia kodulehel.

Koolivaheajal, 24. ja 25. aprillil toimub loomaaias linnalaager 1.-4. klassi õpilastele. Linnalaagri teemaks on kahepaiksete kaks paika.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-17

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Meistri, Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 16, 26, 27, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside