Kümnes nädal

Maailma eluslooduse päeval alguse saanud tiigrioru heategevuskampaania meelitas meeleoluka perepäevaga loomaaeda täpselt tuhat külalist. Avapäeval, 3. märtsil koguti tiigrioru valmimise toetuseks 730 eurot. Looduses Venemaa ja Hiina piiril elavate amuuri tiigrite säilimise toetuseks saadi kokku 341 eurot.

Tulevase tiigrioru kohta saab täpsemalt lugeda siit.

Märtsi alguses halvenes eaka ematiigri Piiga tervis sedavõrd, et kesknädalal tuli vastu võtta kurb otsus ning aidata 20-aastasel loomal lahkuda. Kaunase loomaaias sündinud Piiga kolis Tallinna aastaselt. Poegade üleskasvatamist ta piimapuudusel ei kogenud, kuid loomaaednike hoole ja lutipudeli abiga kasvasid kaks tema poegadest siiski üles. Viimane, 2006. aastal sündinud tiigripoeg Banga elab praegu Klaipedas.

Loe ka Õhtulehes ilmunud artiklit „Hooldaja meenutab“.

Kuigi väljas on paks lumi ja parasjagu külmakraade, nõuab kevadine valguspäeva pikenemine oma ja nii munes neitsikurg 3. märtsil talvemajakesse ehitatud pessa esimese muna. 7. märtsil oli pesas ka teine muna ja paar püüab kitsastele oludele vaatamata hoolega haududa. Teisipäeval ja neljapäeval said talvemajakeses kahe munaga maha ka valgekured, kes samuti hauduma asusid. Argusfaasan aga jättis oma pühapäeval ja teisipäeval munetud munade haudumise inkubaatori hooleks. Teisipäeval ilmus muna ka kaameraga varustatud raisakotkaste pessa kullimäel.

Hallhüljestel on kätte jõudnud pulmaaeg.

Looduskooli loomasõprade ringi õpilased uuendasid laupäeval paksunahaliste maja kuningpüütoni eluaset.

Esmaspäeval aga tõstsid loomaaednikud loomaaia pikima ja tõenäoliselt ka vanima mao tiigerpüütoni uuenduskuuri läbi teinud ekspositsiooni.

Kõrvitsakogumise kampaaniaga sügisel loomaaeda toodud kõrvitsaid jagub loomasöödaks veel praegugi, kuid talveks varutud söödavihad on juba otsa saanud.

Tuleval laupäeval loomaaias tähistatava hülgepäeva sissejuhatuseks näidatakse neljapäeva õhtul keskkonnahariduskeskuse auditooriumis Matsalu Loodusfilmide Festivalil kiituskirja pälvinud filmi mageveehüljestest „Järvehüljeste jälil“.

Avatud

  • Kassa
    9-15
  • Siseekspositsioonid *
    10-16
  • Laste loomaaed
    10-17

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Meistri, Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 16, 26, 27, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside