Kolmeteistkümnes nädal

Nädala algul jätkus loomade transport. Esmaspäeval mahutati loomaaia väikebussi ja suurde järelkärusse 13 isast ja kaheksa emast ida-sinilammast, hiid-merikotkas, stepikotkas, argusfaasan ja kaks naaritsapoissi ning sõit läks lahti Leedu ja Poola suunas. Kesknädalal aga saabusid Hispaaniast Toledo paljunduskeskusest Tallinna kolm emast naaritsat. Naaritsate vahetus teenib Lääne-Euroopa naaritsapopulatsiooni turgutamise eesmärki. Loe lisaks siit.

 

Loomad naudivad kevadpäikest, olgu ilm kui karge tahes. Videvikuaktiivsed ja muidu pelglikud loomaaiaasukadki tulevad end päikese kätte soojendama. Ninasarvikutüdruk Kibetal aga tõmbas kevad nina vesiseks ja nüüd ta enam õue väga ei kipu.

Kaameraga varustatud hiid-merikotka ja kaljukotka pesadesse ilmusid esimesed munad pühapäeval. Kolmapäeval märgati kaljukotka pesas ka teist muna. Linnuvanemad hauvad hoolega.

Veelinnutiikidelt kostavad kõlavad kaagatused – lumekoorikule vaatamata on kanada lagled asunud pesitsusterritooriumite pärast jagelema.

Ilvesed Dikuša ja Charik pidasid laupäeval pulmi. Esmaspäeval pandi liigikaitselaboris kokku esimene naaritsapaar. Samal päeval said märgised kõrvadesse kolm tänavu laste loomaaias sündinud kihnu lamba talle.

Paksunahaliste majas alustati konsoolkraana paigaldamisega, mis aitab raskusi teisele korrusele vinnata ja kergendab loomasöödaks toodavate kõrvitsate ladustamist. Laste loomaaia lauta ehitati uus kõrge eluase lindudele.

Keskkonnahariduskeskuse fuajees saab uudistada Arrakute dünastia kunstinäitust ning keskkonnaministeeriumi rändnäitust, mis annab ülevaate ohustatud liikidega kauplemise tagajärgedest ning tutvustab loodusliku loomastiku ja taimestiku ohustatud liikidega rahvusvahelise kaubanduse konventsiooni (CITES). Välja on pandud tollis konfiskeeritud esemeid.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-17

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Meistri, Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 16, 26, 27, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside