Kolmekümne teine nädal

Pühapäeval ootavad loomaaias külalisi maailma suurimad maismaa-asukad – tähistatakse üleilmset elevantide päeva. Tallinna loomaaia kolm londilist – Aafrika savannielevandid Fien, Draay ja Carl – saavad sel päeval rohkelt tähelepanu ja pakuvad loomaaiakülalistele haaravaid vaatemänge. Ajakava siin.

Möödunud laupäeval täienes laste loomaaia kihnu maalammaste kari: valget karva utt Scarletty ja mustjas jäär Luis said maha musta-valgekirju tallekesega, kes sai nimeks Sääri.

Esmaspäeval pääses nädalane ameerika piisoni vasikas koos emaga karja hulka.

Tuleva nädala teisipäeval ja kolmapäeval peetakse loomaaia keskkonnahariduskeskuses konverentsi „Liigikaitse Eesti ajateljel“. Sellele järgnevatel päevadel kuni augusti lõpuni välja on huvilistel võimalik osa saada 12 erinevast õpperetkest, mis on koondatud ühise nime alla „Loodus meie tagahoovis“. Põnevatel retkedel uuritakse mardikaid, tigusid, veeselgrootuid, päeva- ja ööliblikaid, puid-põõsaid ja liaane, õistaimi ning seeni. Vaadeldakse rändele asumist plaanivaid veelinde, jagatakse nõuandeid pesakasti meisterdamiseks ja ülespanekuks, otsitakse pisiimetajaid, õpitakse tundma nahkhiiri ja uudistatakse vabaõhu püsinäitust Veskimetsas. Täpne ajakava ja registreerumine loomaaia kodulehel.

Kolmapäeva õhtupoolikul leiab aset viimane klassikamuusika kontsert loomaaias: seekord panevad tšello ja akordion kuulajate südamed helisema jääkarumajas.

AS Kunda Nordic Tsement kinkis loomaaialoomadele  ühe suure autokoormatäie (ca 24 tonni) sinisavi. Laupäeval aga tulevad ettevõtte DSV Transport AS töötajad oma ettevõtte sünnipäeva loomaaeda pajupallide meisterdamise talgutega tähistama. Pajuvitstest meisterdatud pallid on hinnatud elukeskkonna rikastamise vahend mitmetele loomaliikidele.

Avatud

  • Kassa
    9-15
  • Siseekspositsioonid *
    10-16
  • Laste loomaaed
    10-17

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Meistri, Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 16, 26, 27, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside