Kolmekümne esimene nädal

Alanud augustikuu tõi vihma, kuid mitte veel jahedust. Sellele vaatamata on loomad erksamad ja mängulisemad. Elevanditüdrukud loopisid vihmasel kolmapäeval kose all rehvist mänguasju, tormasid koos basseini ja seejärel turbaauku püherdama. Ka isaelevant Carl on end sinisavis kenasti hiirhalliks mätsinud.

Teisipäevane hülgebasseini puhastus köitis hülgepoeg Filja tähelepanu niivõrd, et ta sisenes viimaks täiskasvanud hüljeste territooriumile, kuid libises kogemata veest tühja basseini põhja vanaloomade juurde. Vana isane Lätipoiss tõstis seepeale häält, ka Filja hakkas kisama, kuid emane Lielu tegi lühikese hoiatava häälitsusega Lätipoisi suunas lärmile kiire lõpu. Talitajad juhtisid igaks juhuks Filja tagasi tema poolele.

Möödunud reedel õnnestus loomaaednikel teravmokk-ninasarvik Kigoma kõrvast verd analüüsideks võtta ilma narkoosita. Tallinna loomaaias nagu ka mujal maailmas treenitakse loomaaialoomi selleks, et muuta talitamis- ja veterinaarprotseduurid lihtsamaks ja loomadele stressivabamaks, loe täpsemalt siit.

Möödunud reedel munes argusfaasan, muna paigutati inkubaatorisse. Esmaspäeval poegis ameerika piison. Teisipäeval vaktsineeriti ja kiibistati ilves Dikuša poeg.

Alates neljapäevast näeb amuuri leopardi ekspositsiooniaedikus jälle noort emaslooma Muusit. Isasloom Alexei on tagumises aedikus.

Pisike jaapani makaagi poeg Ljoška aga kasvab loomaaiatöötajate hoole all ja õpib maailma tundma.

Taas on loomaaias tööl rahvusvahelised vabatahtlikud ühingu EstYES vahendusel. Üheksa noort Türgist, Prantsusmaalt, Tšehhist, Ukrainast ja Hispaaniast juurisid karakalide aedikus umbrohtu ja pesid vaateklaase. Järgmisel nädalal viivad nad välismaalastest loomaaiakülaliste seas läbi külastajauuringu.

August tõi loomaaeda ka traditsioonilised klassikakolmapäevad.

Avatud

  • Kassa
    9-15
  • Siseekspositsioonid *
    10-16
  • Laste loomaaed
    10-17

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Meistri, Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 16, 26, 27, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside