Kaheteistkümnes nädal

Esimene kevadenädal tõi lund ja külma, kuid ka hulga kevadisi uudiseid.

Kurameerimiseks valmis saatür-helmesfaasani kukk lehvitab kanakeste võrgutamiseks oma värvikirevat kurgualust nahavolti. Kääbus- ja dekoratiivkanad on ärevil ja valmistuvad häälekalt sigimishooajaks. Idakured nokitsevad pesa ehitada. Esimesed munad kitsas talvemajas ära lõhkunud neitsikured aga munesid kevad alguse puhul uue muna.

Kaameraga varustatud ekspositsioonis elavad hiid-merikotkad tabati paaritumas ning emalind peaks õige pea munele asuma.

Troopikamajas on koorunud esimesed pisikesed kõrbetirtsud. Paksunahaliste majas aga koorus kesknädalal pontsakas, koguni 19 grammi kaalunud keskaasia kilpkonna pojuke, kes sai nimeks Björn-Pent.

Hüljeste pulmad on selleks korraks läbi ja loivalistel söögiisu taas tagasi tulnud.

Kullimäel elav kassikakupaar koliti teise ekspositsiooni, nende endise elupaiga aga sai endale noor vöötkakupaar.

Loomaaia veterinaarid opereerisid kährikkoeral rasvkoe kasvajat, mis juba looma liikumist takistama kippus. Sõralistel viidi läbi rutiinset sõrgade värkimist.

Kevadise pööripäeva õhtupoolikul otsiti Aleksei Turovski juhtimisel lumises loomaaias kevade märke.

Kevadiselt aktiivne on ka loomade liigutamine. Neljapäeval sõitsid kolm emast naaritsat Hispaaniasse ja paar naaritsaid Prantsusmaale, et sealsetes paljunduskeskustes naaritsate sugu edasi kanda. Laupäeval rändab üks naaritsapoiss Soome Ranua loomaaeda. Ka järgmisel nädalal jätkub loomade vedu.

Keskkonnahariduskeskuses toimus loomaaia ja Tartu Ülikooli semiootika osakonna kahepäevane looduskultuuri seminar „Loodushoiu sõnumid“, mille eesmärgiks on looduskeskkonna ja eesti kultuuri läbipõimumiste ja valupunktide avalik ja laiapõhjaline käsitlemine. Vaatluse all oli loodushoiu kommunikatsioon, avalikkuses levinud suhtumised ja teadmised looduse ja loodushoiu kohta, kommunikatsioonikonfliktid ja võimalused nende lahendamiseks. Rõõm oli tõdeda, et teist korda toimuv looduskultuuri seminar tõi kokku rohkem kaasamõtlejaid kui esimesel korral aasta tagasi. Vaata galeriid esinejatest ja videoid ettekannetest.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-17

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Meistri, Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 16, 26, 27, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside